Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Vilniaus kolegija kviečia į Maltos universiteto profesoriaus Carmelo Borgo knygos sutiktuves ir diskusiją apie įtraukųjį ugdymą. Įtraukusis ugdymas – tai ugdymas be atskirties ir diskriminacijos. Lietuvoje įtraukusis ugdymas vis dar labiau suprantamas kaip  negalią turinčių vaikų įtraukimas į bendrą ugdymo(si) procesą. Profesorius Carmelis Borgas apie įtraukųjį ugdymą kalba plačiau: ne tik kaip apie negalią turinčių vaikų, bet ir kaip apie socialinę atskirtį patiriančiųjų įtrauktį.

Leidinyje nagrinėjami kritiški mokslininkų, švietimo lyderių, mokinių apmąstymai apie lygybę ir socialinį teisingumą, analizuojama, kaip švietimo sistema gali stiprinti socialinę, politinę, kultūrinę ir ekonominę nelygybę, ieškoma atsakymų, kaip kalba, lingvistinis meistriškumas gali palengvinti emancipaciją.

Diskusijoje dalyvaus knygos autorius, Vilniaus kolegijos garbės daktaras prof. Carmelas Borgas, Ministro Pirmininko patarėja Unė Kaunaitė, švietimo ir mokslo ministro patarėjas Arminas Varanauskas, Vilniaus mero patarėjas švietimo klausimais Albertas Lakštauskas, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, Lietuvos tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas, psichologė Asta Blandė, Šeškinės pradinės mokyklos direktorė Diana Slepakovienė, Vilniaus kolegijos lektorė Aušra Simoniukštytė. Diskusiją ves Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė Rūta Kupetytė.

Laukiame mokytojų, moksleivių, tėvelių ir visų kitų, kuriuos domina švietimo situacija, įtraukiojo ugdymo problemos ir jų sprendimo būdai. Į renginį būtina registruotis.

 

Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“