Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto Edukacijos centras prieš metus įsteigė vaikų darželį „Vikutis“. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis darželis, įsteigtas šioje aukštojoje mokykloje. Šiemet „Vikutis“ šventė pirmąjį savo veiklos gimtadienį. Nors buvo skeptikų, kurie netikėjo darželio sėkme, pirmąjį gimtadienį šventusi darželio „Vikutis“ bendruomenė džiaugėsi sėkme.

Per metus vaikų darželis sėkmingai išaugo. Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo grupę lanko jau 17 vaikučių. Be to, rudenį planuojama atidaryti dar vieną grupę, kadangi esamoje grupėje jau netelpa visi norintieji lankyti šį darželį.

„Vikutyje“ daug dėmesio skiriama kitakalbių, dvikalbių vaikų ugdymui(si). Nepažeidžiant prigimtinės vaikų teisės į gimtąją kalbą sudarytos palankios sąlygos valstybinės lietuvių kalbos įgūdžiams plėtoti. Ugdymas šiame darželyje vyksta lietuvių kalba.

Nuo pat „Vikučio“ įkūrimo pradžios iki dabar čia jau savanoriavo daugelio Pedagogikos fakulteto studijų programų  studentai, o Vaikystės pedagogikos, Pradinio ugdymo pedagogikos bei Socialinės pedagogikos programų studentai sėkmingai atliko pedagoginę praktiką, vadovaujami dėstytojų organizavo skirtingas ugdomąsias veiklas mažyliams.

Vilniaus kolegijos darželis „Vikutis“ jau pelnė vaikų ir tėvelių pasitikėjimą. Mažieji darželinukai  ne tik yra ugdomi auklėtojų, bet ir patys geba susikurti mobiliąsias erdves iš aplinkoje esančių daiktų bei priemonių. Tokių žaidimų dėka vaikai tobulėja ir „auga“.

Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto Edukacijos centras, be vaikų darželio, taip pat organizuoja ir naudingus šviečiamuosius seminarus visiems, besidomintiems vaikų ugdymu – tėveliams, pedagogams, studentams ir kt.