2019 m. kovo 4–8 dienomis Vilniaus kolegijoje vyko tarptautinės studijų savaitė. Kaip ir kasmet, Pedagogikos fakultetas sulaukė itin profesionalių ir turinčių kuo pasidalyti užsienio šalių lektorių. Šiemet paskaitas ir seminarus vedė lektoriai iš Švedijos, Portugalijos (Azorų salų), Kenijos, Nyderlandų bei JAV.

Paskaitose dalyvavo visų Fakulteto studijų programų studentai, dėstytojai ir Fakulteto socialiniai partneriai. Paskaitose ir seminaruose buvo kalbama apie socialinių iniciatyvų ir švietimo bei visuomenės raidos santykį, demokratines vertybes, principus, demokratijos teises ir pareigas, pilietiškumą. Lidia Baros, lektorė iš Portugalijos, supažindino su Portugalijos švietimo sistema bei pasidalijo asmenine mokytojos darbo patirtimi Portugalijos pradinėje mokykloje.

Kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė jau ne vienerius metus į Vilniaus kolegiją atvykstanti lektorė iš Nyderlandų Dorine Hulshof, dalyviai išbandė kūrybiškus problemų sprendimo būdus, dalyvavo diskusijose, teikė pasiūlymus, kaip būtų galima kūrybiškai spręsti kylančias problemas.

Diana Munanairi, viešnia iš Kenijos, dalijosi patirtimi, kaip Kenojoje sprendžiamos socialinės problemos.

Visus sužavėjo nuostabus tekstų kūrėjas ir pasakotojas Bengt Söderhäll iš Gävle universiteto (Švedija).

Savaitė baigėsi Indianos universiteto profesorius dr. Terrence Mason, pilietiškumo ugdymo programų Lietuvos mokyklose iniciatoriaus paskaita apie demokratines vertybes, principus, demokratijos teises ir pareigas, pilietiškumą.

Tarptautinės savaitės svečiai ne tik vedė paskaitas ir seminarus, bet ir drauge šventė Užgavėnes bei aplankė Vilniaus Prano Mašioto pradinę mokyklą ir privačią mokyklą „Šiaurės licėjus“.

 

Nuoroda į nuotraukų albumą rasite čia…