Rugsėjo 9 d. Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete įvyko susitikimas su Klaipėdos universiteto profesore Ingrida Baranauskiene.

Susitikimo metu buvo pristatyti profesorės atlikti tyrimai ir iškeistos knygos: „Negalia ir sveikatos priežiūra“, „Postpozityvistinė prieiga negalios tyrimuose“, „Teisės į sveikatos priežiūrą paradoksas“.

Profesorė teigia, kad „kiekvienos sveikatos priežiūros padėtis, kai įstatymus ir praktiką veikia įvairios aplinkos ir kontekstai, aktualūs ne vien tik žmonėms, kurie vienaip ar kitaip susiję su negalia, bet ir visai visuomenei. Takoskyra tarp žmonių, turinčių negalią ir jos neturinčių.“

Susitikimo metu vyko diskusija apie problemas, su kuriomis sveikatos priežiūros sistemoje susiduria žmonės, turintys negalią, taip pat jų artimieji, pagalbą jiems teikiantys specialistai. Buvo pasidalinta pavyzdžiais, kuriuos apie žmogaus teisių pažeidimus atskleidė atliktas tyrimas.

Renginyje taip pat dalyvavo ir savo patirtimi bei įžvalgomis su studentais ir dėstytojais dalinosi Vilniaus mero pavaduotojo Tomo Gulbino padėjėja socialinių reikalų klausimais Ana Staševičienė ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Sprendimų priėmimo skyriaus patarėjas Žilvinas Mišeikis.