Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šia proga žmonės kviečiami mūvėti skirtingas kojines ir paskatinti tai daryti kitus. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Jos simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. Dauno sindromas diagnozuojamas, kai asmuo turi dalinę papildomą 21-ąją chromosomą.

Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto bendruomenė prisidėjo prie socialinės „Skirtingų kojinių“ akcijos, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia. Prie šios akcijos prisidėjo ir projekto „Tęsk“ pradinio ugdymo studijų programos dalyvės su savo ugdytiniais tiek realioje klasėje, tiek bendraujant virtualiai.

Prie akcijos taip pat prisijungė Vilniaus specialusis lopšelis-darželis „Žolynėlis“. Pasak šio lopšelio-darželio Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Renatos Dudėnės „Visi vaikai yra skirtingi, visi nerealiai nuostabūs. Su vaikais dažnai tenka kalbėti, o kodėl jis toks? „Jis kitoks, bet irgi vaikas“. Diena, kai užsimovėm skirtingas kojines tapo įspūdinga. Visi buvom be galo skirtingi ir tuo pat metu vienodi.“

Akcijos akimirkas galima rasti čia.

 

 

 

 

Informaciją parengė Studijų skyriaus vedėja Renata Kondratavičienė