2021 m. kovo 22–28 d. visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Plačiau apie skaitmeninę savaitę galima rasti čia.

Skaitmeninės savaitės renginiai vyko ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete. Jau metai kaip gyvename COVID-19 pandemijos sąlygomis, kurios pakeitė pasaulį. Daugelio mūsų įprastą darbo / mokymosi vietą fakultete pakeitė darbas iš namų. Socialinio darbo ir Lietuvių gestų kalbos vertimo studentai diskutavo tema „Ko išmokome pandemijos sąlygomis?“. Studentų patirtį, nuomones bei lūkesčius galima rasti čia.

Skaitmeninius duomenis šiais laikais dažniausiai saugome „Debesyse“, todėl svarbu žinoti pagrindinius dalykus bei principus, kaip tai daryti saugiai. Socialinio darbo studentai pagilino Debesų kompiuterijos naudojimo socialiniame darbe žinias ir įgūdžius. Debesijoj kūrė pristatymus, atliko tyrimus šiomis temomis: „Stresas socialiniame darbe ir jo įveikimas“; „Sutrikimai dėl narkotikų, alkoholio ir tabako vartojimo“; „Patyčios mokykloje“; „Pabėgėlių problemos integruojantis Lietuvoje“; „Smurtas prieš vaikus“. 

Pradinio ugdymo ir Vaikystės pedagogikos studentai kūrė ateities mokyklos viziją ir mokyklos logotipus aplinkoje www.tinkercad.com, kvietimus vaikams į vasaros stovyklą www.canva.com. Studentų kūryba galima pasidžiaugti čia.

Lietuvių gestų kalbos vertimo studentai pagilino gyvenimo aprašymo (CV) kūrimo platformoje www.europass.com  įgūdžius.

Pradinio ugdymo pedagogikos absolventės Ernesta Vasyliūtė ir Evita Baltakytė skaitmeninio raštingumo pamokos metu organizavo protmūšį „Aš ir internetas“. Taip pat paruošė mokinius dalyvauti Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto ir VšĮ „Mokslo šviesa“ organizuojamoje kūrybinių darbų parodoje „Skaitmeninis Velykų margutis 2021“. Daugiau informacijos apie šią parodą galima rasti čia.

Pedagogikos fakultete skaitmeninės savaitės metu tikslingai buvo naudojamasi įvairiomis skaitmeninės edukacinėmis priemonėmis. Stebėta ir dalyvauta edukaciniuose renginiuose, kuriuose kasdien savo įžvalgomis dalijosi savo sričių ekspertai. 

Informaciją parengė informacinių technologijų lektorės Gintarė Dzindzalietienė ir Renata Kondratavičienė