2018 m. vasario 5 d. minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Lietuvoje Saugesnio interneto tema renginiai vaikams ir suaugusiems vyko visą savaitę. Vasario 4–8 dienomis Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto (toliau PDF) dėstytojos, Saugesnio interneto projekto patariamosios tarybos ir Saugesnio interneto ambasadorių bendruomenės atstovės dr. Natalija Ignatova ir Renata Kondratavičienė inicijavo PDF bendruomenę įvairiomis veiklomis prisidėti prie Saugesnio interneto dienos minėjimo. 

Socialinio darbo studijų programos pirmo kurso studentai prisijungė prie Saugesnio interneto ambasadorių bendruomenės Facebook, į kurią kviečiami visi, kam rūpi saugesnio ir geresnio interneto kūrimas vaikams ir su vaikais. Ši SIA uždara grupė skirta dalintis dažniausiai naudojamais ir pamėgtais ištekliais, šiuolaikinių medijų atradimais ir jų taikymo scenarijais, kvietimais į įvairius renginius. Tai galimybė tapti kuriančios mokymosi bendruomenės nariu ir savo virtualios erdvės kūrėju! 

Socialinio darbo studijų programos studentai sukūrė proginių SID2019 plakatų kolekciją programėle Buncee bei pasidalijo virtualioje skelbimų lentoje. Socialinio darbo ir Vaikystės pedagogikos studijų programų studentai vasario 4–8 dienomis sistemoje eTest.lt pasitikrino žinias Saugesnio interneto tema. Studentams skirtą testą parengė Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus informacinių technologijų mokytojas, saugesnio interneto ambasadorių lektorius A. Keblikas. 

Vasario 6 d. Pradinio ugdymo studijų programos antro kurso studentės Lietuvos žurnalistikos centre dalyvavo JAV partnerių iš Newseum lektorės Jessi Hollis McCarthy paskaitoje apie netikras naujienas (fake news). Lektorė dalinosi su studentais paslaptimis kaip atpažinti ir kurti netikras naujienas. Tai nėra lengva, nes fake news kūrimo technologijos nuolat tobulėja ir mūsų dabartinis gyvenimas primena „tikiu-netikiu“ žaidimą. Visus kviečiame apsilankyti ir pasitikrinti bei pagerinti savo informuotumą NEWSEUMED.ORG svetainėje. Kurti nedidelius reportažus ir naujienas yra vienas svarbiausių XXI amžiaus įgūdžių gyvenant įvairėjančių medijų pasaulyje. PDF studentai to mokosi ne tik Informacinių technologijų, bet ir kitų dalykų metu prisidėdami prie geresnio interneto kūrimo. Nuotraukų galeriją žiūrėkite čia. 

Vasario 7 d. LRT radijo Laidoje rusų kalba Natalija Ignatova dalijosi mintimis apie tėvų vaidmenį apsaugant mažus vaikus internete. Žurnalistės Irinos Andrianovos interviu su PDF lektore klausykitės LRT mediatekoje nuo 04:00 min.