Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete ruošiami pradinių klasių mokytojai, kurie nuo 2017 m., bendradarbiaujant su Lietuvos šachmatų federacija ir leidykla „Šviesa“, šachmatus mokomi naudoti ugdymo tikslais, integruodami juos į mokymosi procesą.

Ši idėja kilo lektorei R. Kondratavičienei rengiant specializacijos „Inovatyvios technologijos pradiniame ugdyme“ programą. Būsimi pradinių klasių mokytojai mokosi ne tik, kaip sustatyti figūras, bet ir kaip daryti ypatingus ėjimus. Taip pat įgyja žinių, kaip skirtingi šachmatų elementai gali būti pritaikomi mokant mokinius akademinių dalykų. Studijų metu studentai praktiškai išbando šachmatų integravimą konkrečiose pamokose bei organizuojant neformalią mokinių veiklą socialinių partnerių įstaigose.

2018 m. kovo 26 d. Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto edukacinio renginio „Šachmatai pradiniame ugdyme“ II turnyras „Protų dvikovos“. Turnyro metu pradinių klasių mokiniai ne tik žaidė šachmatais, bet mokėsi vieni iš kitų.

Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti diplomais, leidyklos „Šviesa“ įsteigtomis dovanomis bei metodinėmis priemonėmis. Dalyviai taip pat buvo apdovanoti vardiniais medaliais, kuriuos įsteigė Lietuvos šachmatų federacija, o medalius įteikė prezidentas Aleksandras Černovas bei direktorius Romanas Buršteinas.

Po turnyro aptartos tolimesnės Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto, leidyklos „Šviesa“ bei šachmatų federacijos bendradarbiavimo galimybės organizuojant bendrus renginius bei šachmatus integruojant į ugdymo (si) procesą pradiniame ugdyme.