Lapkričio 4 d. LR Seimo konferencijų salėje įvyko Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) organizuota respublikinės mokytojų gerosios patirties sklaidos konferencija ,,Mokykla ugdo sveiką vaiką“. Renginys buvo dalis 2016-2017 m. sveikos gyvensenos ugdymo programos „Sveikatiada“ metinės veiklos programos. Konferencijoje dalyvavo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dėstytoja Vilija Gerasimovičienė, IUN13 kurso studentės Sigita Baranauskienė, Laima Šliužienė bei Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ (PDF socialinis partneris) auklėtoja Ingrida Rimavičiūtė.

Konferencijoje aptartos vaikų mitybos ir fizinio aktyvumo problemos. Pranešimus skaitė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Raimundas Paliukas, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro atstovė Ignė Baltušytė. Pasidalinta naujausiomis ŠMM žiniomis apie sveikatos mokymo programas mokykloms (pranešėja Natalija Istomina-Fatkulina). Pristatyta Šiaulių universiteto patirtis apie ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį raštingumą ir jo ugdymo svarbą (pranešėjos Daiva Mockevičienė, Inga Šimkutė) bei paauglių fizinį aktyvumą ir sveikatą (pranešėja Agnė Savenkovienė).

Praktinius pavyzdžius, kaip ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įpročius, dalinosi respublikos pedagogai iš Sidabravo gimnazijos, Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos, Jonavos pradinės mokyklos, Marijampolio vidurinės mokyklos, Šiaulių Juventos progimnazijos.

„VMG kulinarinės klasės“ įkūrėjas, žurnalo „VMG“ vyr. redaktorius Alfas Ivanauskas pristatė „VMG kulinarinės klasės“ idėją, kaip lengviausią būdą ugdyti ne tik kūrybiškumą, bet ir sveiką gyvenimo būdą. Užsienio valstybių praktiką ugdant jaunąją kartą apie sveiką gyvenseną atskleidė UAB „Nestle Baltics“ atstovė Ariana Rastauskaitė.

Konferencija ,,Mokykla ugdo sveiką vaiką“ paskatino ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir mokytojus aktyviau įsitraukti į respublikinę programą „Sveikatiada“, dalyvauti jos veiklose, puoselėti sveiką gyvenseną ir jos sklaidą darželinukams, mokiniams.

Pedagogikos fakulteto dėstytoja Vilija Gerasimovičienė

 

foto1-161107

 

Foto2