Aktyvus dalyvavimas pilietiniame gyvenime ir visuomeninėje veikloje yra tai, ko itin reikia ateities mokytojui. Šių temų aktualumas akivaizdus šiandienos politiniame kontekste. Būsimieji pradinių klasių mokytojai – antrakursiai – drauge su lietuvių kalbos didaktikos dėstytoja Inga Bertašiene nusprendė apsilankyti LR Seime.
Plėsdami žinias apie Lietuvos Respublikos valstybės valdymą, viešojo kalbėjimo, komunikavimo, problemų identifikavimo ir jų sprendimo būdų paieškos gebėjimus, būsimieji pradinių klasių mokytojai lapkričio 9 d. aplankė Lietuvos Respublikos Seimą. Seimo prieigose sutiktas parlamentaras A. Butkevičius su studentais diskutavo apie knygų skaitymo naudą besiformuojančiai asmenybei, pasidalijo savo asmeniniais prisiminimais apie mokytojo darbą. Konferencijų salėje būsimieji mokytojai ne tik patys surengė spaudos konferenciją, kurioje imitavo parengto įstatymo projekto apie pradedančiųjų pedagogų skatinimą pataisų pristatymą, bet ir susipažino su Seimo narių darbu.
Posėdžių salėje studentai  iš arti pamatė dabartinių Seimo narių darbo vietas, sužinojo, kaip ir kur dirba Seimo nariai, kodėl salėje visada yra dvi tuščios vietos. Studentams įspūdį paliko eksponuojamos 1991 metų įvykių nuotraukos. Lankydamiesi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, studentai klausėsi pasakojimo, kas vyko tą dieną Seime. Šioje salėje studentai surengė dar veną Seimo posėdį, vykdė balsavimą jiems rūpimais klausimais, diskutavo apie Lietuvos piliečių teises ir pareigas, dalyvavimą visuomenės ir valstybės gyvenime.