Kviečiame fakulteto bendruomenę aktyviai dalyvauti ir pademonstruoti savo žinias Konstitucijos 2016 egzamino metu

     Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija jau dešimtus metus organizuoja tradicine tapusią visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą 2016. Ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, ir partneriais – DELFI ir LRT, visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

     Konstitucijos žinias pasitikrinti galėsite Pedagogikos fakultete rugsėjo 27 d. 12 val. 448 aud.

     Konstitucijos egzaminas vyks 2 etapais:

  • I etapas – rugsėjo 27 d. I etapo metu dalyviai atsakinės į 30 uždarų klausimų. Dalyviai, teisingai atsakę į 25 ir daugiau egzamino klausimų (t.y. surinkę 25 ir daugiau taškų), pateks į II egzamino etapą.
  • II etapas – spalio 11 d. Jis skirtas geriausiai I etape pasirodžiusiems piliečiams. Į II etapą patekę egzamino dalyviai apie laikymo vietą ir laiką bus informuoti individualiai.

     Konstitucijos egzamino 2016 laimėtojai bus pasveikinti 2016 m. spalio 26 d. iškilmingos ceremonijos Prezidentūroje metu.

Apie vykdomą visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją daugiau informacijos rasite čia: www.konstitucijosegzaminas.lt.

 

 

konstitucija 162923

Konstitucija (lot. constitutio – nustatymas) – tai pagrindinis valstybės įstatymas, nustatantis valstybės santvarką, jos valdžios institucijas, jų tarpusavio santykius, kompetencijų paskirstymą, valstybės piliečių teises ir pareigas.

1992 – 10 – 25 Lietuvos Respublikos piliečių referendumu priimta konstitucija, galiojanti ir šiandien. Referendume už konstituciją pasisakė 56,76 % rinkėjų. Konstitucija įsigaliojo tų pačių metų lapkričio 6 d.

Ją pasirašė Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis.