Sausio 29 d., minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną, vyko Natalios Gancarz knygos „Esu Karolis“ pristatymas. Dianos Karpowicz meniškai apipavidalinta knyga pasakoja apie romų gyvenimą Auschwitz-Birkenau nacių koncentracijos stovykloje mažo berniuko akimis. Tai romų berniuko, labiausiai norėjusio išgyventi karą, istorija. Pagrindinis herojus pasakoja apie savo kasdienybę – skausmą, išsiskyrimą, liūdesį ir apie tai, kad net koncentracijos stovyklos sąlygomis vaikai lieka vaikais – net ir čia jie ieško nuotykių ir žaidžia.

Knygos pristatymo metu vykusioje diskusijoje dalyvavo knygos autorė, iliustratorė, žymus lenkų romologas dr. Adam Bartosz, Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė ir Lenkijos instituto Vilniuje direktorius, Lenkijos ambasados patarėjas Marcin Łapczyński. Diskusiją moderavo viena pirmųjų romų kultūros Lietuvoje tyrinėtojų, antropologė, Pedagogikos fakulteto dėstytoja Aušra Simoniukštytė.

Diskusijos metu buvo aptarta knygų apie romų genocidą, vykdytą nacių okupacijos metais, svarba. Knyga parašyta siekiant vaikams papasakoti romų holokausto istoriją, taip ugdant jų toleranciją ir empatiją. Iki šiol šia tema vaikams skirtos literatūros lietuvių kalba nebuvo.