Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizavo trijų dalių pradinių klasių mokinių fizinį aktyvumą skatinančią programą „Būk aktyvus“, skirtą pradinių klasių pedagogams. Trijų dalių seminaruose dalyvavo ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto Pradinio ugdymo studijų programos trečio kurso studentės (PU15).

Pirmoje seminaro dalyje balandžio 10 d. buvo pristatytos įvairios mankštos, pratimai ir žaidimai, skirti atlikti pamokų ir pertraukų metu. Taip pat daug dėmesio skirta vaikų fizinio aktyvumo ypatumams atskleisti,  pristatyti tyrimai apie ilgo sėdėjimo įtaką sveikatai, galimas netaisyklingos laikysenos ir stuburo problemų atsiradimo priežastis.

Antroje seminaro dalyje rugsėjo 5 d. dalintasi gerąja vykdytos programos su mokiniais patirtimi, aptarti sunkumai su kuriais susidurta, diskutuota, kaip reiktų užtikrinti efektyvų programos įgyvendinimą. Taip pat buvo pristatytas konkursas „Smagiausia klasės mankšta“.

Trečioje seminaro dalyje spalio 30 d. demonstruota korekcinė mankšta, stuburo stabilizavimo pratimai bei pratimai ant gimnastikos kamuolių pradinukų sveikos gyvensenos stiprinimui. Aptartos ir išbandytos rekomenduojamos fizinio aktyvumo rūšys, taip pat nerekomenduojami bei vengtini pratimai.

Studentės dalyvavusios seminare teigė, kad: „..kiekvieno iš mūsų pareiga saugoti save tam, kad gyventume pilnavertį, kupiną prasmės ir džiaugsmo gyvenimą. Sveikai ir aktyviai gyventi turime ne tik patys, bet to mokyti ir savo mokinius. Jie augs sveiki, kai bus rūpinamasi ir ugdoma fizinė, protinė, socialinė bei emocinė sveikata. Negalima tikėtis, kad jie augs fiziškai sveiki, jei nebus kreipiamas dėmesys į jų emocinius bei socialinius poreikius“.

Pedagogikos fakulteto lektorė Vilija Gerasimovičienė