Pedagogikos fakulteto atstovės Dalia Kačinaitė-Vrubliauskienė ir Rasa Radzevičiūtė lapkričio 19-21 d. dalyvavo Notingemo Trent’o universiteto (JK) organizuotoje konferencijoje pozityvios tėvystės įgūdžių lavinimo tema. Renginio metu pranešimus skaitė tėvai, pasidalinę įžvalgomis apie socialinių darbuotojų ir šeimų bendradarbiavimo svarbą.

Prof. Carmel Borg iš Maltos universiteto, glaudžiai bendradarbiaujantis su VK PDF, pabrėžė, kad socialinių darbuotojų ir pedagogų rengėjams privalu ugdyti studentų kritinį mąstymą. Seras Al Aynsley-Green, daugiau nei 40 m. dirbantis vaikų apsaugos srityje, pasakojo apie darbą su vaikais, praradusiais artimus žmones ir jiems būtiną psichologinę pagalbą. Būgnų dirbtuvių metu ilgametę socialinio darbo patirtį turintis Biant Singh-Suwali pasidalino šio instrumento pritaikymo darbe galimybėmis ir mokė dalyvius pačius pajausti sielos ritmą. Šis būdas, veikiantis kaip muzikos terapija, itin veiksmingas socialiniams darbuotojams dirbant su asmenimis, kuriems diagnozuotas autizmo sindromas. Saugesnio gyvenimo fondo (Safer Living Foundation) atstovai prof. Bin Winder ir dr. Nick Blagden pristatė veiklas, organizuojamas įkalinimo įstaigose bausmę atliekantiems tėvams.

Konsorciumo partnerių susitikimo metu numatyta parengti tarptautinį mokslo leidinį, kuriame būtų publikuojami konsorciumui priklausančių šalių tyrimai tėvystės tematika. Taip pat parengta bendradarbiavimo su naujais partneriais iš Gdansko universiteto strategija, numatytos intensyvių studijų savaičių 2020-2021 m. gairės. Kitas partnerių susitikimas vyks 2020 m. kovo 24-26 d. Belgijoje.