Visą lapkričio mėnesį Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete vyks mokymai „Mokytojas – koučeris“. Mokymus veda Dr. Maly Danino iš NITZAN – the Israeli Association for Children and Adults with Learning Disabilities. Mokymai finansuojami Švietimo mainų paramos fondo. Mokymų organizatorius – Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas.

NITZAN organizacija įkurta 1964 metais, šiuo metu turi 38 padalinius Izraelyje ir yra vienintelė nevyriausybinė organizacija, kurios specialistai šalies mastu atlieka vaikų ugdymosi poreikių tyrimus ir vertinimą, konsultuoja tėvus ir mokytojus esant mokymosi, aktyvumo, dėmesio, kt. sunkumams šeimoje ar mokykloje.

NITZAN atstovai moksliškai pagrįstą ir praktikoje pasiteisinusį Emocinį kognityvinio ugdymo taikymo metodą (toliau – EKK) sėkmingai diegia ir kitose šalyse: JAV, Kinijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Lietuvoje šios organizacijos vykdytus mokymus finansavo Izraelio ambasada ir ŠMSM, tačiau mokymai buvo skirti labai siauriai pedagogų grupei.

EKK metodo taikymo esmė – aktyvus konsultuojamo suaugusiojo (mamos, tėčio ar pedagogo) vaidmuo, t. y. jo įgalinimas spręsti kylančius sunkumus.

Mokymuose dalyvauja Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentai, absolventai, dėstytojai. Pasisemti itin vertingos patirties Fakultetas pakvietė ir partnerius: ikimokyklinio, pradinio ugdymo pedagogai, progimnazijų ir gimnazijų atstovai iš Vilniaus, Kauno, ir Alytaus.

Apie NITZAN organizaciją skaitykite čia.