Balandžio 15-16 d. vyko Respublikinė lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų 9-10 klasių mokiniams, kurią organizavo LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas.

 Olimpiadoje dalyvavo beveik 50 moksleivių iš visos Lietuvos. Jie atliko užduotis raštu ir žodžiu, pristatė savo kūrybinius projektus. Olimpiados tikslas – skatinti tautinių mažumų mokyklų mokinius domėtis lietuvių kalba, literatūra ir kultūra. Besiruošdami olimpiadai, mokiniai išmoksta laisvai ir taisyklingai reikšti mintis tiek raštu, tiek žodžiu, bei lavina kūrybišką mąstymą ir saviraišką.

 Olimpiadą nugalėjo Vilniaus Simono Konarskio mokyklos devintokė Justina Turuta (mokytoja Ligija Liausienė), kuriai buvo įteikti rėmėjų prizai bei LR Švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomas.

Antroji vieta ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomai bei rėmėjų įsteigti prizai atiteko Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos dešimtokei Dominykai Buchovskajai (mokytoja Aušra Pakalkienė) ir Vilniaus „Ateities“ mokyklos dešimtokei Sofijai Bedrovai (mokytojos Aurelija Lesauskienė ir Daiva Mickevičienė).

Trečiąją vietą užėmė Trakų rajono Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos dešimtokė Milena Sinkevič (mokytoja Renė Lučiūnienė), Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos devintokė Roberta Stefanovič (mokytoja Irena Baltakienė) ir Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos dešimtokas Konstanty Keda (mokytoja Ona Avižinienė).

Foto1

Foto2

Foto3

Foto4

Foto5