2016 m. spalio 6-14 d. vyko Erasmus+ jaunimo mainų programa „Sailing Through Cultures“. Šiame projekte dalyvavo penkios šalys: Italija, Ispanija, Bulgarija, Lietuva ir Olandija, atvykusios į Orveltę, miestelį Nyderlanduose. Lietuvių komandą sudarė mišri  šešių jaunuolių kompanija: Veronika ir Tautvydas – abiturientai iš Naujosios Akmenės, Paulė – Vilniaus miesto abiturientė, bei trys Vilniaus kolegijos studentai – Evelina, Ignas ir Justas. Projekto dalyviai atstovavo jaunimo organizaciją „Milžinų lizdas“, kuri yra įsikūrusi Naujojoje Akmenėje. Projekto metu orientuotasi į kultūrų pažinimą, kasdien pristatant vis kitą dalyvių šalį. Viena iš svarbiausių temų buvo migracija, siekiant supažindinti jaunus žmones su migracija, jos priežastimis ir pasekmėmis, bei aptarti šių dienų situaciją. Projekto dalyviai turėjo galimybę susitikti su Sirijos pabėgėliu ir išgirsti jo istoriją.

Viso projekto metu veiklos buvo suplanuotos nuo ryto iki vakaro. Projektas prasidėjo susipažinimo žaidimais, nes norint pasiekti gerą rezultatą reikia turėti vieningą komandą. Vėliau vyko kūrybinės užduotys mišriose grupėse, kurias dažniausiai sudarydavo skirtingų šalių atstovai. Be to, po kiekvieno seminaro vyko  diskusijos įvairiomis temomis, kurios dažnai būdavo apie kiekvienos šalies kultūra, naujoves.

Viena projekto diena buvo skirta kelionei laivu į Olandijos salą Schiermonnigooh, kurioje projekto dalyviai galėjo dar geriau įsigilinti į Olandų kultūrą. Kitą dieną buvo suplanuota išvyka į „pabėgėlių namus“ netoliese esančiame Hagoveen mieste, kuriuose stebėtos pabėgėlių gyvenimo sąlygos.

Laisvalaikiu dalyviai iš Lietuvos tyrinėjo Orveltę. Šis mažas kaimelis kiekvieną dieną sulaukia nemažai turistų dėka čia įkurtos vienos pirmųjų olandiškų vaflių kepyklėlės ir net „Apple“ muziejaus. Kaimelis  išlikęs toks, kaip prieš kelis šimtus metų.

Žmonės, vieta, gera nuotaika, įvairovė – visa tai buvo projekto pagrindas. Projektas privertė susimastyti, kad reikia išmanyti ir suprasti kitas kultūras ir nesmerkti pabėgėlių, nes gyvenant ramų gyvenimą niekada nepagalvoji, kad gali prarasti viską, kas tau brangu.

Foto1

Foto2

Foto3