Vilniaus kolegija, atstovaujama Pedagogikos fakulteto, į Comenius asociacijos veiklą įsitraukė 2012 m. Comenius asociacija yra tarptautinis pedagogus rengiančių aukštųjų mokyklų tinklas. Asociacijos tikslas – plėtoti tarpkultūrines esamų ir būsimų pedagogų kompetencijas, skatinti pedagogų atvirumą pasauliui, naujovėms, mokantis vertinti skirtybes ir kurti įrankius, padėsiančius geriau suprasti kitas kultūras. Buvimas asociacijoje padeda užmegzti daugybę kontaktų su kolegomis visoje Europoje, mokytis vieniems iš kitų ir dalintis patirtimi, dalyvauti tarpkultūriniuose projektuose ir Europos švietimo programose.

Comenius asociacijos nariai kasmet dalyvauja susitikimuose, kurie vyksta vis kitoje šalyje. Šiemet buvo pasirinkta Lietuva. Visą savaitę pedagogų rengėjai iš Lietuvos, Belgijos, Danijos, Švedijos, Portugalijos, Čekijos, Vokietijos, Olandijos, Austrijos dalijosi patirtimis ir diskutavo, su kokiais iššūkiais susiduria ugdydami būsimųjų pedagogų gebėjimą diegti IT ugdymo procese, kaip išnaudoti visų kartų patirtis ugdant mokinius bendraujant ir bendradarbiaujant, diskutuota apie kalbinį ir tarpkultūrinį ugdymą. Asociacijos nariai sutarė, jog ir toliau verta aktyviai dalyvauti bendroje projektinėje veikoje.

Pedagogų rengėjai ne tik dalijosi savomis patirtimis, bet ir, padedami Pedagogikos fakulteto lektorių bei ansamblio „Voruta“, pažino Lietuvos kultūrą ir tradicijas. Didelio susidomėjo sulaukė vizitai į Pedagogikos fakulteto socialinių partnerių, Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklose, sėkmingai vykdančios įtraukųjį ugdymą, ir Vilniaus lopšelio darželio „Lazdynėlis“, dirbančio pagal Reggio Emilia programą, patirtys.

Kolegos išvykdami džiaugėsi, jog šis asociacijos susitikimas buvo ypač produktyvus ir turiningas, o atsisveikindami sakė: „Įsimylėjome Lietuvą“.