Pasakojimas iš pirmų lūpų. Savo įspūdžiais iš saulėtojo Πανεπιστήμιο Κύπρου | University Of Cyprus dalinasi PU22B grupės studentės Aistė ir Dominyka .

Kas paskatino vykti į mainus? Manų programa mes susidomėjome jau I kurso pabaigoje. Apsispręsti vykti studijų į užsienį mus paskatino mūsų VIKO PDF – Pedagogikos fakultetas Erasmus+ koordinatorė Dovilė Miknaitytė. Esame dėkingos dėstytojai už padrąsinimą.

Kur vykote studijuoti? Mes vykome į Kiprą, Kipro universitetą.

Koks buvo pirmasis įspūdis? Pirmiausia atvykus į šalį buvo sunku patikėti, jog mes esame čia ir būsime dar 4 mėnesius. O keliaujant link miesto, kuriame gyvensime, mus labai sužavėjo kraštovaizdis, pasikeitusi aplinka ir puikus oras.

Ką parsivežėte iš studijų užsienyje (įpročiai, idėjos)? Iš studijų kitoje šalyje mes parsivežėme naujų patirčių bei naujų pažinčių, naujų idėjų, kurias galėsime pritaikyti pedagoginiame darbe.

Ar vyktumėte dar kartą? Tikrai taip. Ši patirtis yra neįkainojama. Visus įspūdžius ir prisiminimus laikysime savo atmintyje dar tikrai ilgai.

Minėjote, kad patyrėte šiokį tokį kultūrinį šoką. Pirmasis kultūrinis šokas buvo architektūra ir maistas. Stebėjomės kipriečių pozityvumu ir trykštančia gera nuotaika. Kipre yra be galo sausa, todėl mums buvo keista, kadangi esame pripratusios prie Lietuvoje esančios žalumos.

Koks įdomiausias prisiminimas iš studijų Kipro universitete? Abi sutarėme, kad geriausias prisiminimas iš studijų yra kelionė su Erasmus Student Network Nicosia organizacija. Jos metu vykome į asiliukų ir kupranugarių fermą, taip pat į alyvuogių ūkį. Ši organizacija ne tik padėjo iškilus klausimų. Šios organizacijos dėka susipažinome su įvairių tautybių ir kultūrų žmonėmis, pažinome Kiprą iš kitos pusės.

Koks buvo sunkiausias momentas? Sunkiausias momentas buvo išvykimas ir supratimas, jog 4 mėnesius nebūsime namuose ir nesusimatysime su šeima. O kitas sunkus momentas buvo, kai reikėjo palikti šalį, naujus draugus.

Ko palinkėtumėte vykstantiems į Erasmus+ mainus? Mes visiems palinkėtume nebijoti ir vykti praktikos ar studijų, pasinaudojant Erasmus+ programa, nes tai yra be galo nuostabi galimybė. Išvykus į kitą šalį susipažįsti ne tik su nauja kultūra, bet ir įgauni naujų žinių ir gebėjimų, kurie plečia tavo profesinius gebėjimus. Tai yra puiki galimybė išlipti iš komforto zonos bei patobulinti anglų kalbos žinias. Mes labai džiaugiamės, jog pasiryžome išvykti ir skatiname tai daryti kitus.