Balandžio 12-20 d. jaunimo asociacija „Milžinų lizdas“ Gruzdžiuose surengė tarptautinius Erasmus+ jaunimo mainus „Greener generation“. Juose dalyvavo virš 30 jaunuolių iš Nyderlandų, Ispanijos, Rumunijos ir Lietuvos.

Bendradarbiaujant su Vilniaus kolegija mainuose dalyvavo KKSC trenerė, VK PDF lektorė Vilija Gerasimovičienė, jaunimo asociacijos vadovė, PDF lektorė Justina Jančauskaitė, studentai Glorija Tuominytė (PDF) ir Vaidas Paukštys (VVF). Mainų tikslas – ugdyti jaunimo sąmoningumą, skatinti tarpkultūrinę įvairovę, diskusijas, dalijimąsi kūrybinėmis idėjomis ir patirtimi. Siekta tarpkultūrinio supratimo, aplinkos apsaugos, sveikos gyvensenos temų sklaidos. 9 dienas vyko praktinės ir pažintinės veiklos, žygiai ir ekskursijos po Gruzdžius, Šiaulius, Naująją Akmenę, Menčių karjerus. Bendradarbiaujant su Naujosios Akmenės bendruomene 5 dalyvių grupės vyko susipažinti su skirtingomis lietuvių šeimomis ir jų tradicijomis. Dalyvius svetingai sutiko Tušų ir Beišinų šeimos iš Papilės, Chockevičių šeima iš Gulbinų kaimo, menininkas Adomaitis iš Akmenės, Plienų šeima iš Klykolių, Kulvinskų ir Kenstavičių šeimos iš Naujosios Akmenės. Siekiant jaunimo mainų viešosios sklaidos rengti susitikimai su Naujosios Akmenės rajono meru Vitalijumi Mitrofanovu, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Arnolda Ruškiene, Naujosios Akmenės miesto seniūnu Rimvydu Juozapavičiumi, „Šiaulių krašto“ redakcijos žurnalistu Vytautu Ruškiu. Numatytose mainų programos kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai kūrė išradingas dviračių instaliacijas, kurios atspindėjo svarbiausias jaunimo mainų kryptis ir idėjas apie sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, atliekų rūšiavimą, kultūrinį dialogą ir „Erasmus+“ programą. Instaliacijos jau eksponuojamos Naujosios Akmenės miesto centre šalia savivaldybės ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje. Siekiant suteikti sportinio entuziazmo į Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją pakviesti Lietuvos regbio federacijos treneriai Tomas Zibolis ir Sabelo Kolanisi iš Pietų Afrikos Respublikos, kurie pristatė regbio žaidimo ypatumus ir į žaidimą įtraukė gimnazijos mokinius bei jaunimo mainų dalyvius.

Aktyvus pilietiškumas, socialinė įtrauktis, tarpkultūrinė įvairovė, mokymasis veikiant suvienijo dalyvius bei suteikė unikalią galimybę tobulėti drauge!

 

Platesnė informacija:

  1. http://www.akmene.lt/go.php/lit/Erasmus–programos-jaunimo-mainai-akmenes-kraste-
  2. http://www.skrastas.lt/?data=2018-04-20&rub=1141817778&id=1524151693

 

Fotografė Rūta Kenstavičiūtė

KKSC trenerė, VK PDF lektorė Vilija Gerasimovičienė