Lapkričio 5 d. Pedagogikos fakultete viešėjo Lietuvos sakaliukų sąjungos „Padėk pritapti“ projekto pirmininkė, edukologė Inga Kreivėnaitė ir socialinė darbuotoja Živilė Aleksiūnaitė, vedusios seminarą tema „Romų neformalusis ugdymas: išbandyti metodai, rekomendacijos pedagogams ir savanoriams“.

Seminaro dalyviai sužinojo, kaip neformalaus ugdymo metodai padeda dirbti su socialinę atskirti patiriančiais vaikais, kaip sėkmingiausiai galima padėti šiems vaikams mokytis lietuvių kalbos, matematikos ar kitų svarbių dalykų, bei kokios kompetencijos reikalingos pedagogams, socialiniams darbuotojams ir savanoriams.
Vaikų dienos centre „Padėk pritapti“ lankosi romų tautybės ir Naujininkų bendruomenės vaikai, čia dalyvaujantys įvairiose neformaliojo ugdymo veiklose. Romų vaikams dažnai reikalinga pagalba ir dėmesys, kurio šie nesulaukia mokyklose, todėl vaikų dienos centras – itin reikšminga vieta, kurioje savanoriai ir socialiniai darbuotojai vaikams padeda ruošti namų darbus, organizuoja įvairius mokomuosius žaidimus, o mokslo metų pabaigoje vyksta vasaros stovykla, kuri tampa papildoma motyvacija vaikams gerai mokytis ir aktyviai dalyvauti centro veiklose. Taip pat vaikų dienos centre rengiami specialistai, įgyjantys patirties projektinėse veiklose, savanoriauja įvairių specialybių studentai.

Seminaras buvo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto vykdomos kompetencijų tobulinimo programos „Pedagogo tarpkultūrinė kompetencija ugdymo kokybei įgalinti” renginys

Foto1

Foto2

Foto3