Vasario 10–14 d. Pedagogikos fakulteto Edukologijos ir Socialinės gerovės katedrų lektorės dr. R. Ilgūnė Martinėlienė ir Ž. Barkauskaitė dalyvavo Seinäjoki (Suomija) Taikomųjų mokslų universitete (Seinäjoki Applied Sciences University – SeAMK) vykusioje tarptautinėje savaitėje.
SeAMK veikla daugiausia vykdoma unikaliame Frami studentų miestelyje, kurį sudaro naujas keleto pastatų kompleksas, itin patogus studentų bei personalo akademinei veiklai ir laisvalaikiui, gerovei.
Seinäjoki taikomųjų mokslų universitetas – SeAMK yra daugiadisciplininė aukštojo mokslo įstaiga, veiklą orientuojanti į švietimo ir mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų dermę Vakarų Suomijos Pietų Ostrobotnijos regione. Tyrimai, plėtra ir inovacijos siejami su šio regiono poreikiais ir taikomaisiais tyrimais. Nauji metodai, jų taikymas, modelių kūrimas ir jų įgyvendinimas programų teoriniame ir praktiniame lygmenyse atliepia regione veikiančių kompanijų, studentų, tyrėjų ir ekspertų poreikius.
SeAMK studijuoja apie 4800 studentų, iš kurių 10 proc. tarptautiniai studentai; dirba 200 akademinio ir 150 administracinio personalo; veikia 19 bakalauro studijų programų ir 8 magistro; siūlomos 3 laipsnių programos anglų kalba (tarptautinis verslas, slauga ir tarptautinio verslo vadybos magistro laipsnis), taip pat siūlomos dvigubos laipsnio programos technologijų ir verslo srityse; bendradarbiaujama su 200 socialinių partnerių iš 50 užsienio šalių; universitetą baigė apie 15000 absolventų, iš kurių 60 proc. dirba Suomijoje.
SeAMK teikia aukšto lygio profesinę kvalifikaciją suteikiančią išsilavinimą šiose srityse: kultūra; socialiniai mokslai, verslas ir administravimas; technologijos, ryšiai ir transportas; gamtos ištekliai ir aplinka; socialinės paslaugos, sveikata ir sportas; turizmas, maitinimas ir buitinės paslaugos.
Daugiau informacijos apie SeAMK https://www.seamk.fi/en/
Tarptautinės savaitės SeAMK metu lektorės domėjosi Sveikatos ir Socialinio darbo mokyklos studijų programų (Taikomoji gerontologija, Slauga, Fizioterapija, Socialinis darbas) vykdymu – dalyvavo susitikimuose, paskaitose, praktiniuose simuliaciniuose seminaruose ir diskusijose su SeAMK universiteto dėstytojais bei studentais, gilino žinias apie Suomijos ir kitų Europos šalių socialinės gerovės politiką, vaiko teisių apsaugą ir pagalbos šeimai politiką, savanorystę ir darbą bendruomenėje dirbant su pagyvenusiais žmonėmis; dalinosi gerąja patirtimi ir pavyzdžiais su kolegomis.