Taisyklinga mityba, sportas ar tiesiog ilgas pasivaikščiojimas gamtoje… Yra daug būdų sveikai gyventi. Su jais Sveikatingumo savaičių metu susipažino Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto studentai ir svečiai.

Balandis – sveikatingumo mėnuo. Minint balandžio 7 d. vykusią Pasaulinę sveikatos dieną, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas keletą savaičių įvairiais renginiais skatino bendruomenės sveikatinimąsi.
„Asmeniniu pavyzdžiu siekėme įkvėpti jaunimą rinktis kuo įvairesnes fizinį aktyvumą skatinančias formas, jas išbandyti ir pristatyti. Gera savijauta turi teigiamą poveikį studijų kokybei, darbo produktyvumui ir gerosios patirties sklaidai. Siekdami gilinti studentų sveikos gyvensenos įprasminimą pasikvietėme specialistus, kurie vedė paskaitas aktualiomis temomis ir sulaukė didelio studentų, dėstytojų susidomėjimo“, – apie sveikatingumo savaičių idėją pasakojo Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto prodekanė Inga Bertašienė.
Jau seniai žinoma, kad rytinė mankšta išbudina žmogaus kūną ir paruošia dienos iššūkiams. Todėl kiekvieną sveikatingumo savaičių rytą Fakulteto bendruomenė mankštinosi tai poromis, tai pagal muziką ar aerobikos ritmu. Kiekvienam rytui vis kitą mankštą pasiūlydavo Pradinio ugdymo ir Vaikystės pedagogikos studijų programų studentės.
Specialiai sveikatingumo idėjos puoselėjimui surengtos paskaitose su studentais buvo kalbamasi įvairiomis sveikos gyvensenos temomis. Sveikatingumo savaitės prasidėjo paskaita apie Lietuvoje vis dar neįprastus lauko darželius. Fakultete juos pristatė Žilvinas Karpis, pirmojo lietuviško lauko darželio įkūrėjas. Jau 30 metų Europoje populiari praktika pamažu prigyja ir mūsų šalyje, mat ugdymas(is) lauke padeda vaikams augti savarankiškiems, aktyviems ir sveikesniems. Pavyzdžiui, Švedijoje lauko darželiai tokie įprasti, kad į juos savo atžalas leidžia net karališkoji šeima.
Studentai taip pat lankė paskaitas sveikos mitybos ir alkoholio žalos temomis. Valgymo sutrikimų centro psichologė Irina Nikončukienė pasakojo apie valgymo sutrikimų ir alinančių dietų žalą organizmui bei patarė kaip spręsti šias problemas iš aplinkos nuolat jaučiant spaudimą turėti idealias kūno linijas. Vyskupo M. Valančiaus blaivybės sąjūdžio narys doc. dr. Valdemaras Šimėnas studentams skaitė paskaitą blaivybės tema. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro stebėsenos skyriaus vedėjas ir VU MF Visuomenės sveikatos instituto doktorantas Andrejus Černovas skatino studentus būti fiziškai aktyvius, norint išvengti senatvėje padažnėjančių ligų ir sužeidimų. Fakulteto studentės turėjo progą išmokti makiažo paslapčių, kurias atskleidė Sveikatos priežiūros fakulteto absolventės. Savanorėms jos atliko dieninį, vakarinį ir ekstravagantišką makiažą.
Sveikatingumo idėjas skleidė ir Lietuvos lengvosios atletikos čempionė, televizijos sporto žinių vedėja Vlada Musvydaitė, pristačiusi savo iniciatyvą „Ėjimas – kelias į šeimą“. Balandžio 16 d. vykusio masinio ėjimo varžybose dalyvavo ir Pedagogikos fakulteto bendruomenė. Tai buvo pirmas toks renginys Lietuvoje. Varžybų tikslas – paskatinti žmones kasdien nueiti 15 tūkst. žingsnių.

Sportuoti skatino ir vaikus
Balandžio 11 d. įvyko didžiausio Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Mažųjų olimpiada 2016” Vilniaus miesto finalas. Projektą vykdo Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), bendradarbiaudama su Vilniaus kolegijos Kūno kultūros ir sporto centro bendruomene. Projektas finansuojamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) bei Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) sporto rėmimo fondo lėšomis.
Finale dalyvavo ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete Vaikystės pedagogiką studijuojančios pirmo kurso studentės. Drauge su pedagogėmis iš Vilniaus lopšelių-darželių „Rūta“, „Pasaka“ ir „Užupiukas“ renginį organizavo ir vedė Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dėstytoja, RIUKKPA narė Vilija Gerasimovičienė. Siekiant gerosios patirties sklaidos, studentės buvo iš anksto supažindintos su RIUKKPA ir LTOK specialiai projektui parengtomis metodinėmis rekomendacijos, teisėjavimo ir protokolų pildymo instrukcijomis. Dalyvaudamos renginyje būsimos pedagogės įsitikino, kaip svarbu nuo mažens vaikus skatinti sportuoti.
„Nesudėtingos, netradicinės ir dinamiškos rungtynių estafetės itin padeda lavinti bendruosius fizinius gebėjimus, veikimą komandoje, skatinant vaikus patirti judėjimo teikiamą džiaugsmą ir drąsiai išbandyti savo jėgas. Nuostabą kėlė estafečių įvairiapusiškumas, lavinantis vikrumą, greitumą, lankstumą, bei ugdantis asmenines savybes: drąsą ir ryžtą“, – teigė Vilniau kolegijos Pedagogikos fakulteto dėstytoja V. Gerasimovičienė.

Foto1

Foto2

Foto3

Foto4

Foto5