Pažintinėje išvykoje Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje PU17 grupės studentės susipažino su dokumentų konservavimo ir restauravimo procesais, turėjo galimybę pamatyti kelių šimtų metų senumo knygų, išvydo, kaip gaminamas popierius ir kaip knygos prikeliamos naujam gyvenimui (suteptų, supelijusių, pragraužtų lapų valymas, knygų įrišimas, traukos spintos funkcijos, kaip nustatomi popieriaus apgadinimai, tvarkomi ištrūkimai, seni lapai įklijinami nauju, popieriaus liejimo mašinoje pagaminamu popieriumi ir pan.), konservuojami ir restauruojami rankraščiai, spaudiniai, knygos, senosios fotografijos, litografijos ir kita.
Būsimos pedagogės galėjo pamatyti, kam skirtos kameros, kaip valomas pelėsis ir kitos dėmės, kaip vėliau knygos džiovinamos ir keliauja toliau, į kitų restauratorių rankas. Darbuotojos pasakojo, kad pakito požiūris į knygos restauravimą – knygos restauruojamos tik tiek, kad būtų įskaitomi tekstai, išvalomos tekstui perskaityti trukdančios dėmės, restauruojami ištrūkimai, knyga įrišama taip, kad būtų vėl patvari, tačiau iš esmės knyga nėra dirbtinai naujinama. Smalsios studentės domėjosi, iš ko gaminamas popierius, kodėl negalima knygų klijuoti lipnia juosta, o tai pat turėjo galimybę stebėti, kaip atliekami laboratoriniai tyrimai, nes restauruojant senuosius dokumentus, parenkamos natūralios medžiagos, šiuolaikiniams dokumentams taikomos įvairios konservavimo metodikos.
Išvykos pabaigoje visus sužavėjo restauratorių darbo kruopštumas, nes vienas iš restauratorių darbo rezultatų – restauruotas 1937 m. Didžiosios Britanijos žemėlapis. Studentės matė nuotrauką, kaip žemėlapis atrodė iki restauravimo.
Būsimos pedagogės turėjo galimybę apsilankyti ir naujai įrengtose bibliotekos erdvėse, kurios yra atviros ir laisvai prieinamos visiems, skirtos ne tik darbui ir edukacijai, bet ir atviros bendradarbiavimui bei muzikavimui, įrengta ir garso įrašų studija.