2024 m. balandžio 16d. Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto socialinio darbo trečio kurso SO21grupės studentai kartu su lekt. dr. Janina Čižikiene lankėsi Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje.
Vyresnioji bibliotekininkė tiflotyrė Audronė Gendvilienė papasakojo apie Lietuvos audiosensorinės bibliotekos istorijos ištakas, kurios sietinos su 1927 m. įkurtu Kauno aklųjų institutu, bei lietuviškos Brailio abėcėlės parengimu 1928 m. Šiuos darbus atliko Lietuvos nepriklausomybės kovose regėjimo netekęs švietėjas, aklųjų judėjimo organizatorius, rašytojas Pranas Daunys.
Bibliotekininkė paminėjo, kad šiandien Lietuvos audiosensorinė biblioteka veikia centre Vilniuje ir 5 teritoriniuose padaliniuose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje. Bibliotekos vartotojai leidinius gali gauti ne tik atvykę į centrinę biblioteką ar vieną iš teritorinių padalinių, bet taip pat į vieną iš 120 paslaugų punktų, kurie veikia Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialuose, viešosiose bibliotekose, senelių globos namuose ir kitose įstaigose ar organizacijose visoje Lietuvoje. Garsinius ir kitus elektroninio formato leidinius vartotojai gali atsisiųsti iš virtualios bibliotekos ELVIS, o dėl judėjimo, turimos fizinės negalios negalintys atvykti į biblioteką žmonės aptarnaujami namuose.
Nuo 2016 m. Lietuvos audiosensorinė biblioteka pageidaujantiems garsinius leidinius išduoda su klausymosi įranga (mp3, CD grotuvais). Turėjome progą patyrinėti Brailio raštą, vartėme knygas skirtas neregiams ir mokinomės rašyti Brailio raštu. Tikimės, kad gautas žinias galėsime pritaikyti savo socialinio darbo praktinėje veikloje.