Šiais metais atlikome socialinio darbuotojo asistento praktiką sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje „Vilniaus Viltis“, kuri siekia mažinti sutrikusio intelekto asmenų socialinę atskirtį ir inicijuoti trūkstamų paslaugų plėtrą atviroje bendruomenėje, teikti socialines paslaugas proto negalios asmenims ir jų šeimoms; įgyvendinti visavertį sutrikusio intelekto žmonių visų lygių ugdymosi procesą ir sveikatos priežiūrą, teisingesnę socialinę apsaugą, specialiuosius poreikius ir gebėjimus atitinkantį užimtumą bei darbinę veiklą.

   

Ši praktika buvo neįprasta, nes iki šiol nebuvo tekę bendrauti su sutrikusio intelekto paslaugų gavėjų grupe. Žmonės labai apsidžiaugė mus pamatę, buvo labai geranoriški, nuoširdūs ir labai šiltai mus priėmė į savo didelį draugišką kolektyvą.

Praktikos metu turėjome nuostabią galimybę pažinti socialinio darbuotojo kasdienybę ir veiklą, paslaugų gavėjus, netikėtai susipažinome ir su studentėmis iš Prancūzijos, kurios savo šalyje taip pat studijuoja socialinį darbą ir šioje įstaigoje tuo pačiu metu atliko praktiką.

   

Visos kartu su mentore kūrėme veiklos planą, sugalvojome įvairių užsiėmimų ir veiklų bei sėkmingai jas įgyvendinom. Pradžioje kilo sunkumų dėl kalbos barjero, nelabai supratome viena kitą, bet radome alternatyvų ir puikiai sudėliojome veiklas. Užimtumą paslaugų gavėjams galvojome pagal daugumos galimybes ir poreikius. Kadangi matėme poreikį, kad klientai daugiau judėtų, galvojome veiklas, kurių metu visi kartu galėtume pajudėti ir smagiai praleisti laiką. Dažniausiai tai buvo pasivaikščiojimai lauke, sportas, mankšta ir šokiai. Taikėme įvairius aktyvinančius metodus, organizavome grupinius užsiėmimus, įvairius žaidimus, piešėme, kūrėme rankdarbius, dainavome. Paslaugų gavėjams labai patiko, o mums buvo puiki proga įsijausti į socialinio darbuotojo vaidmenį. Paskutinę praktikos dieną suorganizavome smagų atsisveikinimo vakarą.

Mums labai patiko komandinis darbas. Visos veiklos buvo naudingos ir labai patiko mums, paslaugų gavėjams ir darbuotojams, todėl apie praktiką sukūrėme filmuką. Taip ,,Vilniaus viltis” visuomet galės prisiminti mus, o mes – juos.

Vaizdo įrašą žiūrėkite čia.

Taip pat praktikos metu su kolegėmis lyginome socialinio darbo studijas Lietuvoje ir Prancūzijoje. Tai buvo puiki galimybė pažvelgti į socialinį darbą iš kitos pusės. Merginos paskutinius – trečius – metus studijuoja Konjako aukštojo mokslo institute, kur lanko SAPAT mokymus (paslaugos žmonėms ir bendruomenėms): slaugos asistento, vaiko priežiūros padėjėjo, laisvalaikio centro vadovo, nakvynės namų darbuotojo, slaugos namų darbuotojo. Baigę šias studijas gali pasirinkti norimą darbo vietą.

Galime pasakyti, jog ši praktika padėjo išbandyti socialinio darbuotojo vaidmenį/ profesiją ir pajusti, kiek daug padaroma, kad žmogus šypsotųsi.

Beatričė Tadarovskytė ir Julija Šeipun,
Vilniaus kolegijos Socialinio darbo studijų programos I kurso studentės