Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas – bene pirmoji aukštoji mokykla, kuri ruošdama pradinio ugdymo pedagogus aktyviai neša žinią apie šachmatų naudą pradiniame ugdyme. Bendradarbiaudamas su leidykla „Šviesa“ fakultetas surengė ne vieną pedagogams skirtą gerosios patirties seminarą ir keletą pradinių klasių mokinių šachmatų „čempionatų“.
2018 m. lapkričio 23 – 24 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko paroda „Mokykla 2018“ – svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame susitiko, mokėsi ir gerąja patirtimi dalijosi švietimo centrų ir mokyklų vadovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.
Diskusijoje „Šachmatai mokyklose“ ekspertai diskutavo apie šachmatų reikšmę ugdyme pasaulyje ir Lietuvoje. Diskusijoje dalyvavo viena garsiausių lietuvių šachmatininkių pasaulyje, LR Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, šachmatų mokomosios knygos pradinukams autorės Daiva Stakauskaitė-Paneckienė ir Eglė Čebatorienė, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto lektorė Renata Kondratavičienė, Vilniaus universiteto Matematikos ir metodikos katedros profesorė Valentina Dagienė. Diskusiją moderavo Rūta Latinytė, žurnalo „Tėvai irgi eina į mokyklą“ redaktorė.
Diskusijoje buvo pristatytas Lietuvos šachmatų federacijos ir leidyklos „Šviesa“ vykdytas projektas, kurį išbandė 40 šalies pradinių mokyklų ir progimnazijų. Pasidalyta patirtimi, kurią įkvėpė moksleivių susidomėjimas ir mokytojų įvertinimas, kad žaidimas iš tiesų naudingas. Jau antrus metus (nuo 2017 m.) šachmatų žaidimo elementų mokymas yra įtrauktas į ikimokyklinio, priešmokyklinio bei pradinio ugdymo pedagogų rengimo programą Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete. Būtent apie šią patirtį diskusijoje dalinosi Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto lektorė Renata Kondratavičienė.