Pedagogikos fakulteto lektorių Ritos Virbalienės ir Dianos Mačiuikienės kvietimu, 2023 m. balandžio 12 d. viešėjo  Vilniaus arkivyskupijos Carito Nuteistųjų konsultavimo centro vadovas Simon Schwarz ir Caritas projekto „Nuteistųjų artimieji – įgalinimo link“ socialinė darbuotoja Edita Parham bei Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus laikinai atliekantis viršininko funkcijas Dainius Čekauskas.

Dainius Čekauskas pristatė Lietuvos bausmių vykdymo sistemą Pedagogikos fakulteto studentams. Išsamiai pristatyta Resocializacijos skyriaus veikla ir Resocializacijos koncepcijoje numatytos šio skyriaus grupės bei jų veikla. Pranešėjas detaliai informavo apie kiekvienos grupės funkcijas ir paskirtį, tikslus, nurodė, kad jau keletą metų bausmių vykdymo Sistema bendo dirbti naujais standartais. Jų esmė – pozityvaus santykio su nuteistuoju formavimas, Dinaminio saugumo modelio taikymas, kuriam reikalingi kitokie, negu iki šiol buvo įgūdžiai bei kompetencijos. Resocializacijos skyriaus veikla pirmiausia turi būti  nukreipta į nuteistojo asmenybės analizę ir diferencijuotą pataisos priemonių bei režimo taikymą. Studentai buvo kviečiami rinktis pataisos pareigūno arba kitas darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, specialybes. Taip pat pristatyta Saugumo valdymo skyriaus struktūra, paskirtis bei vykdomos funkcijos, įvardinta kokių kompetencijų reikia norint tinkamai vykdyti nuteistųjų priežiūrą. Atsakyta į studentų užduotus klausimus.

Simonas Schwarz pasakojo, kad, išėję iš bausmės atlikimo vietos, nuteistieji susiduria su įvairiais sunkumais, susijusiais su gyvenamąja vieta, santykiais su artimaisiais, priklausomybėmis, antstolių vykdomomis bylomis, registracijomis ir paslaugomis elektroninėje erdvėje bei dideliais lūkesčiais, kad išėjus į laisvę viskas bus lengva ir paprasta bei palūžimu, jei nepavyksta pačiam susidoroti su kilusiais sunkumais.

Socialinė darbuotoja Edita Parham kalbėjo apie pagalbos poreikį artimiesiems, kai jų šeimos narys atlieka bausmę, akcentavo, kad artimieji išgyvena didelį psichologinį emocinį krūvį, susiduria su įvairiais jausmais kaip šokas, netektis, baimė, nežinia, kaltė, patiria stigmatizuojantį visuomenės požiūrį, kuris stumia į izoliaciją ar atsiskyrimą. Be to, šeimos neretai išyra, nutraukiamas vaikų bendravimas su nuteistaisiais, šeima netenka maitintojo ar patys turi siųsti paramą nuteistajam.

Renginio metu buvo pristatyta Vilniaus arkivyskupijos Carito išleista knygelė ,,Tomas ir mėlynosios letenėlės paslaptis“, padedanti kalbėtis su vaiku apie artimojo patekimą į kalėjimą. Voveriuko Tomo istorija sugalvota tam, kad, kartu su vaiku skaitant šią knygelę, būtų galima aptarti klausimus, kurie jam kyla, rasti tinkamus žodžius paaiškinti apie įkalintą tėtį.