Tarptautinės studentų dienos proga Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto Studentų mokslinė draugija pakvietė studentus pasidalinti savo motyvacinėmis žinutėmis, siekiant įkvėpti, padrąsinti ir prisiminti savo akademinius tikslus. Šioje iniciatyvoje anonimiškai dalyvavo 67 studentai, palikdami trumpus, bet itin asmeniškus pranešimus. Analizuojant žinutes, išryškėjo svarbios studentų savimotyvacijos temos ir nuotaikos.

Studentų motyvacinės žinutės atskleidė platų emocijų spektrą, pradedant nuo švelnių padrąsinimų iki ryžtingų tikslų priminimų. Daugelis jų akcentavo savęs vertinimo ir įgalinimo svarbą. Išskiriame keletą pagrindinių temų:

  • Savęs stiprinimas ir tikėjimas savimi – daugelis studentų rašė žinutes, kuriose akcentuojamas pasitikėjimas savimi ir siekis išlikti stipriais sunkiais momentais. Žinutės, tokios kaip „Aš galiu įveikti visus sunkumus“ arba „Pasitikėk savo jėgomis ir ženk pirmyn“, rodo studentų norą įveikti iššūkius bei neprarasti motyvacijos.
  • Tikslų priminimas – dauguma studentų pabrėžė savo tikslų ir jų įgyvendinimo svarbą. Pavyzdžiui, žinutės „Nepamiršk, kodėl pradėjai“, „Siek savo svajonių“ atspindi, kaip svarbu studentams nenukrypti nuo savo pasirinktos krypties ir toliau siekti profesinių tikslų.
  • Padrąsinimai ir pozityvumas – studentai dalijosi teigiamais padrąsinimo žodžiais, kurie skatina matyti pozityviąją pusę. Žinutės „Šypsokis ir džiaukis procesu“ arba „Visada yra rytojus“ padeda nepamiršti optimizmo net sunkiausiomis akimirkomis.
  • Savarankiškumo ir atsakomybės ugdymas – kai kurie studentai akcentavo svarbą prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir ugdyti savarankiškumą. Pavyzdžiui, žinutės „Niekas kitas to už tave nepadarys“ atspindi suvokimą, kad už jų asmeninę sėkmę yra atsakingi tik jie patys.

Tarptautinės studentų dienos metu išreikštos motyvacinės žinutės atspindi studentų troškimą augti, mokytis ir įveikti sunkumus. Šie padrąsinimai rodo, kad Vilniaus kolegijos studentai yra stipriai motyvuoti siekti savo tikslų ir pasirengę susidoroti su studijų iššūkiais. Ši veikla ne tik parodė individualių žinučių unikalumą, bet ir atskleidė bendruomenės solidarumą bei siekį dalintis įkvepiančiomis mintimis su bendraamžiais.