Š.m. kovo 23 d. PU15 grupės studentės su dėstytoja Inga Bertašiene lankėsi edukaciniame užsiėmime Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo padalinyje. Ekskursijos metu buvo pasakojama apie pirmųjų į dabartinės Lietuvos teritoriją atsikrausčiusių medžiotojų klajoklių gyvenimą, darbo įrankius, verslus, buitį. Parodomas seniausias žynio kapas, kuriam beveik aštuoni tūkstančiai metų; supažindinama su didžiaisiais akmens amžiaus išradimais, kuriais žmogus naudojasi ir šiandien: kirviu su kotu, žvejo mazgu, keramika, pluošto apdirbimu. Studentės turėjo galimybę paliesti akmens amžiaus medžiotojo strėles, lanką, titnaginius strėlių antgalius, rėžtukus, įvertinti jų aštrumą, pajusti akmeninio kirvuko svorį.
Norėdami geriau pažinti lietuvių kultūrą, suvokti, iš kur atsiranda lietuviškas savitumas, turime pažinti ir jos priešistorę. Užsiėmimo metu buvo apžvelgiama lietuvių etnogenezės raida, būsimos pradinių klasių mokytojos supažindinamos su paslapčių kupinu priešistorės laikotarpiu, mėgino „prakalbinti“ archeologinius radinius, savo rankomis paliesti tai, ką mūsų protėviai paliko prieš tūkstančius metų, galėjo pasipuošti baltišku kostiumu ir papuošalais.
Taip pat pasakojama apie baltų genčių formavimąsi, to meto visuomenę, jos gyvenimo būdą, dvasinę kultūrą. Apžiūrimi papuošalai: segės, smeigtukai, antkaklės, apyrankės. Jų nešiojimo būdą puikiai iliustruoja eksponuojamos kostiumų kopijos. Studentės atliko praktines užduotis.