Kovo 13d. Lietuvos probacijos tarnyba pakvietė visus darbuotojus bei socialinius partnerius į renginį, skirtą tarptautinei moters dienai ir laimės dienai paminėti. Renginio dalyviams buvo pristatytas filmas „Man viskas gerai“. Po filmo pagrindinė aktorė papasakojo kaip ir iš kur kilo idėja, kaip vyko darbai. Su psichologe renginio dalyviai diskutavo apie panikos atakas, kaip išmokti mylėti save ir kaip svrabu kalbėti, kai yra sunku. Renginyje dalyvavo ir mūsų fakylteto atstovai: administracijos darbuotojos bei studentai.

Kodėl?
✅️ Šis, apie psichikos higieną verčiantis susimąstyti filmas, įtraukia ir prikausto žiūrovų dėmesį nuo pradžios iki finalinių kadrų.
✅️ Filmo fragmentuose yra užkoduota subtili simbolių kalba.
✅ ️Tikėtina, kad kino ekrane matomas situacijas ir emocijas yra išgyvenęs ne vienas žmogus.
✅️ Siužetas „atrakina“ žmogų, sėdintį salėje ir suteikia jam galimybę rasti atsakymus dėl savo tikrosios savijautos.
✅️ Filmas įkvepia drąsos. Parodo meilės svarbą.
Filmo „Man viskas gerai“ prodiuserė, scenarijaus bendraautorė ir aktorė Gabija Gaby Siurbyte, pasakodama apie filmo idėją, sako, kad nerimas yra naujoji pandemija, todėl atėjo laikas kalbėti apie tai, ką jaučiame – žmogui svarbu turėti saugią erdvę, kur jis gali atsiverti. O tiems, kas ieško atsakymų, norintiems pradėti gyventi kitaip, svarbu nemeluoti. Pirmiausia – sau.
Aktorei antrino ir renginyje dalyvavusi psichologė, psichoterapeutė Rasa Perednienė, pasidalijusi profesinėmis įžvalgomis: perdegimas nuo depresijos yra labai arti. Jei kelios giminės kartos moko: tu gali, tu privalai, tai norėdami meilės, stengiamės įtikti. Čia ir prasideda emocijų, jausmų slopinimas – nešdami sunkią naštą, rizikuojame sunkiomis pasekmėmis.
Pasak psichoterapeutės, žmogui reikia atsispirti į dugną, kad galėtų pradėti ieškoti atsakymų, kodėl jaučia nerimą, išgyvena panikos priepuolius. Tad nuolat besivadovaujantieji protu, turėtų išgirsti, ką sako kūnas.
Reziumuojant, drąsiai galima sakyti: gyvendami klausykime savo širdies, nesislėpkime nuo emocijų, kalbėkimės.