Birželio mėnesį Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto docentė, Studijų skyriaus vedėja dr. Renata Kondratavičienė prisidėjo prie projekto „Kultūros specialistų mokymai – ugdykime kompetencijas“ veiklų. Ji vedė du nuotolinius seminarų ciklus regiono kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojams. Šio Kaišiadorių Jono Aisčio viešosios bibliotekos vykdomo projekto tikslas – ugdyti bendruomenės profesines kompetencijas, plečiant šiuolaikinių skaitmeninių technologijų taikymą kultūros sektoriuje. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kaišiadorių rajono savivaldybė.
Interaktyvių pristatymų kūrimas su „Sway“ platforma
Birželio 5 ir 12 dienomis vyko pirmasis nuotolinis seminarų ciklas – „Pristatymų ruošimas Sway programa“, skirtas interaktyviems skaitmeniniams pristatymams kurti. Dr. R. Kondratavičienė supažindino dalyvius su Microsoft Sway platformos galimybėmis ir praktiškai pademonstravo, kaip nesudėtingai parengti vizualiai patrauklius interaktyvius pristatymus. Seminarus sudarė dvi dalys: teorinėje dalyje dalyviai sužinojo pagrindines Sway funkcijas ir dizaino principus, o praktinių užsiėmimų metu kiekvienas kūrė savo pristatymą, iškart taikydamas naujas žinias. Toks formatas leido dalyviams mokytis veikiant – realiu laiku išbandyti įrankį, iškilusius klausimus spręsti padedant lektorei ir gauti grįžtamąjį ryšį.
Dalyviai palankiai įvertino šiuos mokymus. „SWAY mokymai paliko itin gerą įspūdį – profesionaliai paruošta programa, kompetentinga lektorė ir praktiškai pritaikomos žinios“, – teigė viena iš dalyvių po seminaro. Jos teigimu, labiausiai patiko aiškiai ir struktūruotai pateikta teorija, po kurios sekė praktiniai užsiėmimai, leidę viską išmėginti realiame kontekste. Ne vienas dalyvis pažymėjo, kad mokymų atmosfera buvo pozityvi ir įkvepianti – lektorė kiekvienam skyrė dėmesio, kantriai atsakė į klausimus. Seminaro pabaigoje daugelis išreiškė pasitikėjimą naujai įgytomis žiniomis ir ketinimą jas taikyti savo darbe.
Inovatyvūs DI sprendimai švietimui ir darniai plėtrai
Birželio 19 ir 26 dienomis dr. R. Kondratavičienė tęsė projekto veiklas, vesdama antrą nuotolinį seminarų ciklą – „Inovatyvūs dirbtinio intelekto sprendimai švietimui ir darniam vystymuisi“. Šių seminarų metu dalyviai gilinosi į naujausias dirbtinio intelekto (DI) technologijų taikymo galimybes ugdymo procese bei tvaraus vystymosi iniciatyvose. Lektorės specializacija – skaitmeninių įrankių ir IT integracija švietimo srityje, todėl ji pasidalijo savo ekspertine patirtimi ir aptarė įvairius DI įrankius, galinčius praturtinti edukacinę veiklą. Docentė išsamiai pristatė mokymų medžiagą ir pateikė dirbtinio intelekto taikymo pavyzdžių iš savo darbo su studentais patirties. Dalyviai sužinojo apie praktinius DI sprendimus – nuo išmanių pagalbinių programų iki kūrybiškumą skatinančių platformų – bei aptarė, kaip šias inovacijas būtų galima pritaikyti jų pačių institucijose.
Šie seminarai – tai sėkmingas Vilniaus kolegijos ir regiono kultūros įstaigų bendradarbiavimo pavyzdys. Doc. dr. Renatos Kondratavičienės ekspertinės žinios ir entuziazmas padėjo projekto dalyviams ugdyti skaitmenines kompetencijas, kurių pritaikymas ateityje prisidės prie novatoriškų sprendimų kultūros ir švietimo srityse. Projektas „Kultūros specialistų mokymai – Ugdykime kompetencijas“ tęsis ir toliau – planuojami kiti mokymai bei veiklos, orientuotos į profesionalumo stiprinimą ir inovacijas kultūros sektoriuje. Vilniaus kolegijos bendruomenei džiugu būti šio proceso dalimi, dalinantis savo patirtimi ir prisidedant prie regiono bendruomenės tobulėjimo.
Daugiau apie mokymus ir projektą galite skaityti čia:



