Prieš 75 metus, birželio 12 d., Ana Frank dovanų gavo savo pirmąjį dienoraštį, kuriame suguldė savo mintis ir išgyvenimus, patirtus Antrojo pasaulinio karo metais.
Prieš 70 metų šis dienoraštis buvo pirmą kartą išleistas. Dabar jį galima perskaityti 70 kalbų, taip pat ir lietuvių. Anos įžvalgos, svajonės, viltys ir baimės, rašytos besislapstant Antrojo pasaulinio karo metais, palieka gilų įspūdį viso pasaulio skaitytojams. Skaitydami jaunos mergaitės išgyvenimus geriau suprantame Holokausto padarytą žalą ir suvokiame, ką reiškia būti atstumtam ir persekiojamam. Anos dienoraštis įkvepia ir šiandien kovoti su diskriminacija bei patyčiomis.
Birželio 12-25 dienomis minėsime Anos Frank dienoraščio 75 metų sukaktį.

Birželio 13 d., 16 val. VVGŽM Tolerancijos centre vyks tarptautinio projekto, vykdomo Vilniaus kolegijos ir Anos Frank namų, edukacinės parodos „Leiskite man būti savimi…“ – Anos Frank gyvenimo istorija“ gidų susitikimas, kuriame jaunieji gidai dalysis savo patirtimi projekte.
Tądien veiks ir „Gyvoji biblioteka“, kurioje mokiniai ir renginio svečiai turės galimybę paskaityti gyvąsias knygas, ugdytis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms.