Diskutuosime su ekspertais apie šachmatų reikšmę ugdyme pasaulyje ir Lietuvoje.  Diskusijoje dalyvaus šachmatų mokomosios knygos pradinukams autorės, Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas, Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto ir Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai.

Pristatysime projektą „Šachmatai mokyklose“. Renginyje sužinosite, kad šachmatai į ugdymo procesą įvairiomis formomis integruojami daugelyje pasaulio šalių. Jose atliktos apklausos ir moksliniai tyrimai parodė, kad žaidimas šachmatais pamokų metu vaikams duoda apčiuopiamą naudą – skatina mąstyti ir spręsti susidariusias problemas, ieškoti alternatyvų ir nepasiduoti tol, kol nėra išnaudoti visi galimi variantai, o jų šachmatuose yra labai daug.

Lietuvos šachmatų federacijos ir leidyklos „Šviesa“ vykdomo projekto „Šachmatai mokykloje“ metu šį žaidimą pamokose Lietuvoje taip pat jau išbandė 40 šalies pradinių mokyklų ir progimnazijų. Mokytojai naudojosi sukurtu ugdymo priemonių komplektu, kurį sudaro mokomoji knyga, interaktyvi mokytojo knyga ir pratybų sąsiuvinis. Dauguma šias priemones išbandžiusių pedagogų teigė, kad pateiktos užduotys padėjo planuoti mokymosi procesą, todėl projektas bus tęsiamas ir toliau.

Moksleiviams parodžius susidomėjimą, o mokytojams įvertinus žaidimo naudą, nutarta su šio intelektą ir mąstymo gebėjimus lavinančio žaidimo pagrindais supažindinti būsimus mokytojus. Nuo 2018 m. rugsėjo šachmatų žaidimo elementų mokymas yra įtrauktas į ikimokyklinio, priešmokyklinio bei pradinio ugdymo pedagogų rengimo programą Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete.

Diskusijos dalyviai: V. Dagienė, V. Čmilytė, R.Kondratavičienė,  A. Černov, D. Paneckienė, E. Čebatorienė.

Diskusijos vieta: salė 5.5

Renginys nemokamas

Registracija į renginį rasite čia…